04133337484
تلفن
شنبه تا پنجشنبه : 8:00 - 14:00
پنجشنبه تا 13:00 - جمعه : تعطیل
تبریز ، ولیعصر ، انتهای خیابان نظامی
آدرس

ویژه کارشناسان

   مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی گفت : انجام بررسی های دقیق و ارائه دیدگاه های فنی و تخصصی توسط کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی در زمینه حل و فصل اساسی بسیاری از اختلافات مردم موثر و نتیجه بخش است.
 به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی، مهندس کاظم به پایی در دیدار با دکتر بالاگر رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی همچنین اجرای مقررات و ایجاد شفافیت را در کلیه زمینه ها خواستار شد.
 مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در مردم اطمینان لازم را ایجاد کنیم که معیار عملکرد ها، وجود مقررات و قانون است و سایر عوامل در تبیین و اعلام نظرات کارشناسی تاثیر گذار نیستند.
دکتر بالاگر رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی نیز در این دیدار اظهار داشت: اگر انتخاب کارشناس از طریق سیستم کانون کارشناسان رسمی آذربایجان شرقی صورت بگیرد، عدالت و کیفیت خدمات تامین خواهد شد.
 وی افزود: کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی به واسطه توانایی های علمی کارشناسان خود اعم از مسئولان اجرایی و اساتید دانشگاهی، به عنوان قوی ترین کانون کارشناسان رسمی دادگستری در شمال غرب کشور بشمار می رود .
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی از روند ثابت تعرفه های کارشناسی انتقاد کرد و گفت : تعرفه های کارشناسی به سال 1392 مربوط است و تورم جامعه ضرورت بازنگری در میزان تعرفه ها را ایجاب می کند.
وی اهمیت تقویت کانون کارشناسان رسمی دادگستری را یادآور شد و اضافه کرد: حضور مسئولان کارشناس و صاحب صلاحیت، میزان قابلیت و اعتبار کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی را فزایش می دهد.
 رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی تصریح کرد: نزدیکی بین کانون کارشناسان رسمی دادگستری و اداره ثبت اسناد و املاک در سطح استان آذربایجان شرقی محسوس است و برای ایجاد هماهنگی بیشتر اقدام خواهد شد.
گفتنی است در این دیدار که در محیط صمیمانه صورت گرفت، دو طرف ضرورت تعامل و همفکری متقابل جهت بهبود عملکرد ها، کاهش تخلفات احتمالی، تکریم مشتریان و ایجاد رضایت مندی در مردم را مورد تاکید قرار دادند.

  
 رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: سیستم قضایی استان برای بررسی پرونده ها، اجرای عدالت در زمینه های مختلف ارجاعی و جلب رضایت مردم از نظرات تخصصی کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی استفاده می کند.
 به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی، حکمت علی مظفری در نشست صمیمی مسئولین قضایی استان با نمایندگان کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی بر لزوم سرعت و صحت بررسی پرونده ها تاکید کرد.
وی افزود: اطاله پرونده های ارجاعی در سیستم دادگستری استان آذربایجان شرقی پذیرفتنی نیست و انتظار می رود هم بررسی پرونده ها و هم اجرای احکام صادره به ویژه از طریق احیای پلیس قضایی در حداقل زمان ممکن انجام شود.
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی اهمیت آسیب شناسی تخلفات را یادآور شد و اظهار داشت: رسیدگی به تخلفات خوب است، ولی باید تلاش کنیم که در جامعه اصلاً تخلف از ناحیه اقشار مختلف مردم صورت نگیرد.
وی افزود: سلامتی و کارآمدی نظام قضایی و استقلال وکیل و کارشناس خواست مقام معظم رهبری و همواره در دستور کار ماست و  از بین بردن عنصر توصیه پذیری و مقابله با اعمال نظر افراد صاحب نفوذ در جامعه حق را به حقدار می رساند.
مقام عالی قضایی استان آذربایجان شرقی توضیح داد: مبارزه  با رانت خواری و وجود ضابطه و معیار در سیستم قضایی استان آذربایجان شرقی و به ویژه در نوع ارجاع پرونده های ارجاعی به کارشناسان رسمی دادگستری از اهمیت زیاد برخوردار است.
وی دو موضوع دیدگاه کارشناسی و صدور قرار را از هم تفکیک کرد و افزود: ماهیت دیدگاه کارشناسی از صدور قرار متفاوت است و با استفاده از نظر کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی باید زمینه برای صدور حکم توسط قاضی فراهم شود.
 رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی همچنین تصریح کرد: با تامین خواسته های مورد نظر و تدوین ساز و کارهای مناسب برای بهبود قابلیت ها،  باید زمینه را برای بهره برداری بهینه از تخصص کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی فراهیم کنیم.
دکتر علی اکبر بالاگر رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت: بهبود حق الزحمه کارشناسان، ارجاع  کلیه پرونده ها به  کانون کارشناسان رسمی داد گستری آذربایجان شرقی، رفع مشکل تمدید پروانه ها و بررسی صلاحیت کارشناسان برای ما حائز اهمیت فراوان است و مورد درخواست ماست.
وی همچنین بر لزوم کاهش تعدد ابلاغ ها، ارائه خدمات مطلوب، برنامه ریزی برای اطلاع رسانی مناسب، اجرای شایسته تفاهم نامه با کمیته امداد در خصوص خدمات معاضدتی و ابلاغ قرارهای کارشناسی از طریق سیستم و ارجاع داوری به کارشناسان کانون تاکید کرد.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان تصریح کرد: گسترش ارتباطات و تعاملات مورد لزوم در بهبود عملکردها موثر و سازنده است و عناصر مختلف قضایی برای حل و فصل مشکلات مردم و ایجاد رضایت مندی باید همواره در کنار هم باشند.
دکتر صمد دربندی نائب رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی و گروهی از کارشناسان نیز در این نشست مسایل و مشکلات موجود کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی را مطرح ساختند.
معاونین رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی و دادستان تبریز نیز در این نشست در خصوص دغدغه های مطرح شده توسط کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی پاسخ های لازم را ارائه دادند و اجرای پیشنهاد ها در دستور کار قرار گرفت.
در نشست صمیمی مسئولین قضایی استان با نمایندگان کارشناسان رسمی آذربایجان شرقی هیئت مدیره، دادستان، بازرسان، هیئت رئیسه گروه، هیئت علمی فنی گروه، روابط عمومی، حراست و مشاوران کانون کارشناسان رسمی آذربایجان شرقی نیز حضور داشتند.

  رویکرد جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی:
برگزاری قدرتمندانه و متفاوت مجمع سالانه، گسترش افق فکری و عملیاتی کارشناسان و  ایجاد چشم اندازهای تحول گرایانه در عرصه های مختلف
 
 کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی خود را برای برگزاری مجمع عمومی عادی آماده می کند و تلاش لازم نیز صورت می گیرد تا این گردهمایی بزرگ سالانه هم از لحاظ ساختار متفاوت باشد و هم از نظر محتوا.
 به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی،  با برگزاری مجمع سالانه، امکان بازگویی فعالیت های یکسال گذشته فراهم خواهد شد و نیز انگیزه های لازم نیز برای شروع دوره جدید تلاش و خدمت شکل خواهد گرفت.
 این در حالی است که کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی می خواهد مرحله خطیر گذار را سریع تر پشت سر بگذارد و با رسیدن به بالندگی های مورد لزوم، زمینه ساز ایجاد رضایت مندی و اطمینان بیشتر در مسئولان و مردم باشد.
کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی به مجمع سالانه صرفاً به مثابه یک پدیده متعارف و متداول نگاه نمی کند، بلکه تلاش بر این است که مجمع سالانه به فرصتی مناسب برای طرح ایده های سازنده و تدوین برنامه ریزی راهبردی تبدیل شود.
دکتر علی اکبر بالاگر رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی معتقد است که با برگزاری قدرتمندانه و متفاوت مجمع سالانه و گسترش افق فکری و عملیاتی کارشناسان،  چشم اندازهای تحول گرایانه در عرصه های مختلف ایجاد می شود.
و طبعاً منابع انسانی کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی نیز با امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود همواره اراده مستحکم خود را معطوف پیشرفت و بهبود امور کرده اند که نتایج عملکرد ها از هر لحاظ قابل توجه می نماید.
اعتقاد صاحب نظران بر این است که هر چقدر برنامه های مدیریتی( باورهای راهنما) و قابلیت های عملیاتی ( باورهای اجرایی) در یک سازمان همسو تر باشد، امکان رسیدن به اهداف ترسیمی، با ظهور فرهنگ سازمانی مناسب و پویا افزایش خواهد یافت.
و در سازمانی که حداکثر انرژی و قابلیت مدیریت و کارکنان مصروف تولید خدمت و بهبود عملکردها در  کلیه عرصه هاست، ضریب اعتماد و اطمینان بیشتری برای انجام بهینه امور و تامین خواسته های متنوع مشتریان می تواند قابل تصور باشد.
 گفتنی است جلسات هماهنگی مورد لزوم به ویژه در ارتباط با ماهیت ساختاری و محتوایی مجمع عادی سالانه کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی به طور مرتب در حال برگزاری است و دستآورهای این قبیل جلسات کاربردی متعاقباً محسوس تر خواهد شد.

 
 

 دکتر بالاگر در جلسه شورای اداری مطرح کرد:
کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی باید از رشد متوازن و بهینه برخوردار باشد
  جلسه شورای اداری کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی با حضور مسئولان و کارکنان و با هدف تبیین برنامه های اجرایی و بررسی مشکلات سازمانی و بهبود خدمات واحدهای مختلف برگزار شد.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی در جریان این جلسه اعلام کرد: کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی باید با تدابیر اصولی و راهبردی از رشد متوازن و بهینه برخوردار باشد.
  به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی، دکتر علی اکبر بالاگر افزود: ایجاد تعادل بین درآمدها و هزینه ها زمینه ساز بالندگی و رفاه در سطوح مختلف سازمانی کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی خواهد شد.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: ما از طرح دیدگاه های مختلف در کانون کارشناسان رسمی دادگستری حمایت می کنیم، به شرطی که تخریبی نباشد و در جهت سازندگی صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی در مرحله پوست اندازی است و هر گونه ایده پردازی مفید و نتیجه بخش توسط پرسنل اداری و نیز کارشناسان مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی خاطر نشان ساخت: ما معتقدیم باید در جهت نیل به جایگاه واقعی کانون کارشناسان رسمی دادگستری بیشتر تلاش شود و برای نیل به این هدف پدیده مقاومت سازمانی احتمالی را هم تعدیل می کنیم.
وی اهمیت تکریم واقعی ارباب رجوع را یاد آور شد و افزود: باید این واقعیت را در افکار خود نهادینه کنیم که همواره حق با مشتری است و تکریم عناصر مختلف سازمانی نیز با توجه به این دیدگاه بیشتر در مرکز توجه خواهد بود.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی ایجاد نظام بندی را با اهمیت دانست و گفت: الزامات سازمانی و مقررات تبیینی در کانون کارشناسان رسمی دادگستری فراگیر بوده و به استفاده از فرصت ها در انجام سریع تر امور کمک خواهد کرد.
وی در عین حال اضافه کرد: رویکرد های غالب درکانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی نسبت به مسایل مختلف و در نوع ارتباطات باید ارشادی و عاطفی باشد، چرا که با رعایت اصل پوشش و حمایت متقابل بهتر می توان به هدف رسید.
دکتر بالاگر بهبود فعالیت های واحد روابط عمومی را ضروری دانست و گفت: روابط عمومی نقش محوری در موفقیت سازمان ها بر عهده دارد و انتظار ما این است که  فعالیت کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی در این حوزه نیز افزایش پیدا کند.
وی افزود:  فعالیت های مفید و خلاقانه واحد روابط عمومی هم در زمینه درون سازمانی و هم در زمینه برون سازمانی تصوری شفاف و امید بخش از کانون رسمی کارشناسان دادگستری آذربایجان شرقی در اذهان مردم به ویژه مشتریان شکل می دهد.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی در این جلسه همچنین از تلاش های موثر و ارزنده مدیران و پرسنل کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی در ادوار پیشین تشکر و قدرشناسی کرد.
گفتنی است در این جلسه مسئولان و کارکنان واحدهای مختلف مسایل و مشکلات  موجود خود را در یک محیط دوستانه و کاملاً صمیمانه مطرح ساختند که موارد مطروحه در دستور بررسی همه جانبه و اقدام قرار گرفت.

 ارتباطات مردم با کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی افزایش خواهد یافت
  رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی از گسترش ارتباطات مردم اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی با این کانون و جلب رضایت بیشتر مشتریان در آینده نزدیک خبر داد.
   به گزارش روابط عمومی کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی، دکتر علی اکبر بالاگر اظهار داشت: ایجاد هر گونه تسهیل در ساختار تعاملات، به تعمیم و بهینه سازی خدمات کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی منجر خواهد شد.
وی بر لزوم افزایش همکاری های مشترک کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی با شهرداری تبریز تاکید کرد و افزود:  ایجاد تابلوهای مناسب راهنما و حتی المان در میدان کارشناس منطقه ولیعصر و مشارکت فیمابین از اهمیت شایان برخودار است.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی تشریح کرد: موضوع بهینه سازی تابلو های راهنمای کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی با مساعدت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کلانشهر تبریز به زودی تحقق خواهد یافت.
وی اقدام به بهبود کیفیت اطلاع رسانی کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی را با اهمیت دانست و افزود: تصویب تقاضای کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی در کمیسیون آتی زمینه را برای افزایش همکاری های این کانون با شهرداری تبریز فراهم خواهد کرد.
دکتر بالاگر همچنین اعلام داشت: کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی با برخورداری از کارشناسان مجرب و صاحب صلاحیت در بیش از 50 رشته به مردم و سازمان های مختلف در سطح تبریز و آذربایجان شرقی خدمات تخصصی ارائه می دهد.
وی اضافه کرد: کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی از کانون های فعال و مطرح در سطح کشور بشمار می رود و انتظار دارد خدماتش  در زمینه های مختلف مورد حمایت همه جانبه مسئولان محترم استانی و کشوری قرار بگیرد.
رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان آذربایجان شرقی تصریح کرد: کانون کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان شرقی با امکانات نرم افزاری و سخت افزاری قابل توجه خود را بازوی مستحکم و قابل اعتماد سیستم دادگستری استان آذربایجان شرقی در راستای اجرای عدالت در جامعه  تلقی می کند.


 

                                                                 

logofooter.png
تبریز . کوی ولیعصر . سربالایی ولیعصر
انتهای خیابان نظامی . میدان کارشناس . پلاک 46
کد پستی : 5157696797
تلفن : 04133337484
فکس : 04133334020
info@kkdtbz.com

آموزش

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کانون کارشناسان استان آذربایجان شرقی می باشد . کپی رایت © 1396

Search